Výroba vinylové desky
Hudební příslušenství
Jak se vyrábí vinylová deska
23. 11. 2023

Vinylové desky za sebou mají bohatou historii. Existují již více než sto let a jejich kořeny sahají až k americkým vynálezcům, jako byl Thomas Edison. Od dob fonografu a gramofonu se díky pokroku v oblasti zvukových technologií staly vinylové desky jedním z nejpřesvědčivějších a nejpoutavějších způsobů poslechu hudby.

Číst dále
Optický audio kabel
Jak vybrat
Jak vybrat optický audio kabel
16. 11. 2023

Optické audio kabely se skvěle hodí pro bezeztrátový přenos zvuku a obrazu. Lze se také setkat s pojmem „světlovod“. K čemu ale přesně slouží, a jak takový světlovod vůbec vybrat?

Číst dále
Gramofonová přenoska
Slovníček hudebních pojmů
Co je gramofonová přenoska?
9. 11. 2023

Jednou ze základních částí každého gramofonu je gramofonová přenoska a jehla. Bez nich by gramofon nemohl fungovat. Díky ní si totiž můžete užít vaší oblíbenou hudbu.

Číst dále
Kytarový kabel
Jak vybrat, Hudební příslušenství, Kytary
Jak vybrat kabel ke kytaře
2. 11. 2023

Kabel ke kytaře je spojovacím článkem mezi kytarou, pedalboardem a zesilovačem. Podle čeho ale kvalitní kabel vybírat? Nezáleží nejen na rozpočtu, ale také na materiálu a samotné délce kabelu!

Číst dále
Reproduktorový kabel
Jak vybrat, Hudební příslušenství
Jak vybrat reproduktorové kabely
26. 10. 2023

Reproduktorové kabely jsou tělem a duší vašeho audiosystému. Bez nich by vám reproduktory byly k ničemu. Existuje ale několik tipů a konektorů, které z nich vybrat? V tomto průvodci vám poradíme, jak dlouhý kabel si pořídit a nebo jaké materiály jsou nejlepší.

Číst dále
Pouzdro pro akustickou kytaru
Jak vybrat, Hudební příslušenství
Jak vybrat obaly a kufry pro akustické kytary
19. 10. 2023

Ochrana kytary by se neměla podceňovat a to obzvláště v případě, že se svou akustickou kytarou cestujete. Ať už jste profesionální hudebník, nebo začátečník, pořízení kvalitního obalu na váš instrument zkrátka nezbytností.

Číst dále
Aktivní reproduktory a pasivní reproduktory
Jak vybrat, Hudební příslušenství
Jaký je rozdíl mezi pasivním a aktivním reproduktorem?
12. 10. 2023

Volba mezi aktivními a pasivními reproduktory bude záviset na osobních preferencích, stávajících možnostech nastavení a rozpočtu. Co je ale pasivní a aktivní reproduktor, jak je zapojit a jaké jsou jejich výhody? To vše si povíme v tomto článku.

Číst dále
Kabel pro hudební nástroje
Jak vybrat
Přehled druhů kabelů pro přenos zvuku
5. 10. 2023

I laikovi bude jasné, že pokud chce někdo dělat kvalitní muziku, je na místě i kvalitní hudební nástroj a příslušenství. A to včetně kabelů! Zatímco levné kabely mohou mít na svědomí špatnou kvalitu signálů, kvalitní kabel vám může sloužit dlouhá léta.

Číst dále
Mikrofonní kabel
Jak vybrat, Hudební příslušenství
Jak vybrat mikrofonní kabel
28. 9. 2023

Jelikož mikrofony přenášejí nízkou úroveň zvukového signálu, potřebují speciální typ kabelu. Jedná se o mikrofonní kabel XLR. Tento kabel je vyváženy a elektrický signál probíhá po třech vodičích. Tím se eliminuje co nejvíce rušení.

Číst dále
Leo Fender
Kytary
Leo Fender je hudebnímu světu znám jako otec nejlepších kytar na světě
21. 9. 2023

Leo Fender byl muž, jehož jméno je jakousi modlou v celém hudebním světě. Zakladatel společnosti světoznámé spolešnosti Fender Electric Instrument Manufacturing Company ve Fullertonu vytvořil populární Telecaster a později Stratocaster. Co dalšího o tomto muži ale ještě možná nevíte?

Číst dále

Vyhledávání v článcích

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

O webu

TopMuzika.cz je ostřílený internetový vyhledávač s hudebními nástroji a příslušenstvím pro ty nejpohodovější hudební nadšence. Chceš hrát tu nejlepší muziku a pořádný pecky? Zde jsi správně! Vybírej z nekonečné nabídky tohoto nejlepšího zboží, co je na českém trhu.