Yamaha – největší výrobce hudebních nástrojů na světě

Yamaha patří mezi absolutní špičku na poli hudebních nástrojů, jako jsou baskytary,  bicí, kytary, ale především klávesy. Yamaha je jedna z nejstarších hudebních společností na světě, její založení se datuje až do roku 1887.

Yamaha logo

Toto hudební eso využívají lídři světové hudby, jako jsou Matt Cameron z Pearl Jam a Soundgarden, bubeník Larry Mullen z U2, Johna Patitucci nebo Pierre-Laurent Aimard. Aktuálně je zajímavostí, že klavír značky Yamaha využívá doprovod zpěvačky Adele.

Klávesy Yamaha

Klávesy a keyboardy Yamaha jsou vhodné, jak pro začínající hráče, tak pro koncertující hudebníky. Kvalitu klavírů a kláves potvrzuje i jeden z nejlepších klavíristů své generace Pierre-Laurent Aimard, který koncertuje na Yamaha CFX. Významnou roli hraje v současné hudbě i tichý klavír Yamaha C3XSH, který doprovází zpěvačku Adele.

Bicí Yamaha

Bicí Yamaha se vyrábí z nejlepšího javorového dřeva. Bicí značky Yamaha si oblíbili přední světoví bubeníci z nejproslulejších kapel. Bicí značky Yamaha využívají rockoví muzikanti Justin Foley, David Garibaldi nebo Matt Cameron, americký bubeník kapely Pearl Jam a Soundgarden. Stejně tak na bicí Yamaha hraje bubeník skupiny U2 Larry Mullen nebo Ben Joliffe.

Dechové nástroje od Yamaha

Výrobce Yamaha je známý mezi hudebníky hrající na dechové nástroje. S harmonikami, saxofony, zobcovými flétnami nebo klarinety, se můžete setkat po celém světě. Yamaha dbá na kvalitu materiálů, saxofony Yamaha se vyrábí ze žluté mosazi s postříbřeným tělem.

Baskytary Yamaha

Baskytary Yamaha patří mezi špičku na trhu. Baskytary Yamaha jsou vyráběny z nejlepší olše, javoru prémiové kvality a masivního mosazu. Na baskytaru značky Yamaha hraje americký jazzový baskytarista a hudební skladatel John Patitucci, americký baskytarista a člen proslulých skupin UFO, Tlas, The Winery Dog, Niacin a Mr. Big Billy Sheehan nebo Matthias Jabs.

Yamaha elektrické baskytary

Kytary Yamaha

Klasické i akustické kytary Yamaha jsou vhodné pro začínající hudebníky, ale i děti, stejně tak pro ostřílené hráče. Kytary Yamaha se vyrábějí ze smrkového dřeva, palisandrových lub, zadní deska z mahagonu a materiálu Nato. Kytary Yamaha jsou 6, 12 strunné a vyrábí se i v levorukém provedení.

Smyčce Yamaha

Smyčcové hudební nástroje, mají v sortimentu Yamaha své pevné místo. Housle patří mezi prémiovou kvalitu, díky nejlepším materiálům. Housle Yamaha mají vrchní desku ze smrku, zadní desku a žebra z javoru. Housle i violy jsou na trhu k dostání také ve variantě pro děti.

Ostatní hudební nástroje od Yamahy

Yamaha hraje významnou roli také na poli mixážních pultů, reproboxů, zesilovačů a studiových monitorů. Bílý basový reproduktor a jeho charakteristický zvuk se stal průmyslovým standardem na hudebním trhu. Technický tým Yamaha zkoumal a vyvinul nejmodernější zvukovou technologii využívanou na celém světě.