Roland – tradiční japonská kvalita

Roland je dalším hudební fenomenální značkou, která pochází z Japonska. Především v 70. a 80. letech produkovala značka Roland nástroje, kterým se klaněl celý svět.

Značka Roland je oblíbená i mezi současnými hudebními umělci. Na Roland hraje Alan Walker, Peter Sené z Everythink Everythink, Peter Gordeno z Depeche Mode, Nick Rhodes z Duran Duran, Berenice Scott z Heaven 17 nebo Ayo Oyerinde známý jako Jessie J. Tyto hudební esa jsou důkazem, že se můžeme se značkou Roland stát velmi úspěšnými.

Bicí Roland

Pod značkou Roland se nesmazatelně zapsalo vedle kláves také bicí. Roland bicí využívají přední světoví bubeníci, již od roku 1997. Korpusy bicí jsou vyrobeny z toho nekvalitnějšího ořechového a březového dřeva. Na bicí Roland hraje například Peter Szendofi nebo Dirk Brand. Dirk Brand spolupracoval s Deborah Watsonovou nebo zpěvákem Sealem.

Klávesy Roland

Klávesy jsou vůbec tím nejsilnějším, co značka Roland vyprodukovala. Není náhoda, že svou hudební kariéru na značce Roland postavila celá řada předních světových lídrů hudby. Klávesy Roland uvidíte u Jean-Michela Jarreho, Alana Walkera, Kola Bella spojeného se zpěvačkou Ellie Goulding, Mikeho Lindupa z Level 24 nebo Petera Goerdena z Depeche Mode.

Kytarová komba Roland

Značka Roland ale není jen o klávesách nebo bicím. Známá jsou i kytarová komba Roland. Kytarová komba jsou dostupná pro začínající kapely (dají se koupit od 4000,- Kč), tak pro ostřílené hudební skupiny vyrážející na hudební turné. Roland je téměř jediná firma, která vyrábí pro kytaristy kytarové syntezátory.

Roland kytarová komba

Studiové vybavení Roland

Roland myslí tak na vybavení nahrávacích studií. Známé jsou zvukové karty Roland Rubix 22, Roland Rubix 24, Roland Rubix 44, Roland Studio Capture nebo Roland UA-1010 Octa Capture. Poslední jmenovaný typ zvukové karty je vhodný, jak pro využití do domácích studií, tak ale i na hudební produkci.