Korg to jsou TOP elektronické hudební nástroje

Každý ostřílený hudebník značku Korg dobře zná. Korg byl především před 30 lety lídrem v oblasti výroby analogových nástrojů. Nesmazatelně se zapsal se svým modelem syntetizéru Korg KingKorg.

Korg logo

Stejně úspěšná je řada syntetizátorů Korg iElectribe. Vyrábí se přes 20 let a nyní existuje jejich čtvrtá řada. Tento syntetizátor využívá skupina Gorillaz. Gorillaz díky tomuto syntetizátoru natočili známou desku The Fall. Značku Korg využívají, jak přední světové skupiny, tak ale i menší kapely pro hraní na zábavách.

Klávesy Korg

Hudební značku Korg budete znát podle segmentu digitálních pián, keyboardů, přenosných stage pian nebo MIDI. Klávesy Korg může využít, jak začínající skupina, tak ale i ostřílená kapela, která za sebou má řadu turné. Důkazem je Michal David, který využívá právě klávesy značky Korg – Korg Kronos.

DJ nástroje Korg

Japonská značka Korg se nenechá zahanbit ani v segmentu efektových procesorů a grooveboxů. Jedním z nejkvalitnějších efektových procesorů je v řadě Kaoss Korg KP3+. Má 150 efektů pro DJ mixování a podtrhuje nejnovější hudební trendy. Stejně moderní jsou Grooveboxy Korg.