Ibanez kytary a komba – kvalita z Japonska

Na trhu s kytarami se nebylo v historii nikdy jednoduché prosadit. Jednou ze značek, které se prosadit povedlo i vedle gigantů jako je Fender a Gibson, byla značka Ibanez. Japonská značka Ibanez spadající pod firmu Hoshino Gakki se probojovala na trh na začátku 60. let se španělskou kytarou, zvanou Ibanez.

Ibanez logo

S kytarami Ibanez hrál Paul Stanley z Kiss, Bob Weir z Grateful Dead, George Bensona a Paul Gilbert. Na výrobu kytar Ibanez se využívá lipové, javorové a mahagonové dřevo.

Kytary

Kytary Ibanez se řadily vedle značek Fender a Gibson mezi absolutní špičku na kytarovém trhu. Kvalita těchto kytar se ukazuje i dnes, jelikož se elektroakustická kytara Signature model Lee Ritenoura, stále drží v nabídce. U S série kytar Ibanez najdete známé kytaristy Alexa Skolnicka, Gariho Myricka či Johna Finna.

Ibanez ukulele

Příslušenství pro kytary

Společnost Ibanez se činí také v segmentu příslušenství pro kytary. U kytarových komb vyčnívá Ibanez Wholetone. Tento zcela unikátní aparát přenáší velmi čistý tón i při nejvyšší hlasitosti. Kytarové kombo Ibanez Wholetone má i nezvyklý 15 palcový reproduktor. Pod značkou Ibanez najdete i kytarové efekty a multiefekty.

Baskytary

Příslušenství pro baskytary

Značka Ibanez spadá pod japonskou společnost Hoshino Gakki. Široká nabídka příslušenství pro baskytary potěší baskytaristy napříč hudebním světem. Mezi baskytarovými zesilovači Ibanez můžete najít modely pro začínající baskytaristy, ale také pro ostřílené hudební skupiny.