Fender kytary a komba – ikonický americký výrobce hudebních nástrojů

Značka Fender patří mezi největší a nejpopulárnější výrobce baskytar, harmonik, kytar a příslušenství pro kytary. Se značkou Fender se pojí několik zajímavostí. Majitel a výrobce Leo Fender nikdy neuměl hrát na kytaru, ale i přesto sestavil legendární nástroje, kterým se klaněl celý svět.

Se značkou Fender hrály takové legendy jako skupiny Pink Floyd, U2, Inxs Kick, kytarová esa Eric Clapton, David Bowie, Adrian Belew, Bon Jovi nebo Joshue Tree. Značka Fender se stala silným pojmem ve světě hudby, což ji vydrželo dodnes.

Kytary Fender

Kytary Fender jsou nepřekonatelné hudební nástroje, které využívají kytarové legendy jako je Eric Clapton, David Bowie nebo Bon Jovi. V čem jsou kytary Fender jedinečné? Jedinečný je materiál, ze kterého se vyrábí. Na výrobu se využívá nejlepší jasanové a olšové dřevo. Zajímavostí je, že výrobce Leo Fender na kytaru nikdy hrát neuměl.

Příslušenství pro kytary od Fender

Značka Fender se výrazně podepsala i pod příslušenství pro kytary. V několika na sobě nezávislých žebříčcích, se do TOP 10 kytarových zesilovačů, dostala značka Fender. Legendární jsou především Fender 5E3 Deluxe, Fender Bassman a Fender Twin Reverb. Tyto zesilovače využívali legendy jako Stevie Ray Vaughan, Steve Howe, Eric Clapton nebo Rich Robinson.

Baskytary Fender

Značka Fender se významně podepsala i pod vývoj baskytar. Fender Precision Bass se s 20 pražci stala předlohou pro řadu další baskytar. Tyto baskytary se vyráběly z kvalitního olšového a jasanového dřeva. Vývoj se nezastavil a v roce 2008 přišla pětistrunná verze Precision Bass. Na baskytary Fender hraje například Steve Harris, hlavní skladatel Iron Maden.

Příslušenství pro baskytary od Fender

Mezi baskytarami je výrobce Fender naprostou špičkou, na kterou hrají nejznámější hudebníci historie. Nechybí skupina Iron Maden, American Blues nebo Pink Floyd. Značka Fender vyrábí veškeré příslušenství pro baskytary. Pořídit si můžete kvalitní, ale cenově dostupná baskytarová komba, efekty, zesilovače nebo reproboxy.

Harmoniky Fender

Jste vášnivými hráči na harmoniku? Určitě Vám neunikla světově známá značka legendárních harmonik Fender. Harmoniky Fender jsou vhodné, jak pro začínající hudebníky, tak pro ostřílené a náročné hráče. Důkazem kvality je, že na foukací harmoniku Fender hraje legendární harmonikář John Popper.